SK CZ PL

SPA Nimnica: Okolica i wypoczynek

W okolicach sanatorium Nimnica istnieje wiele możliwości uprawiania wodnych sportów oraz wędkarstwa. Miłośnicy chodzenia po górach po lasach oraz górach również nie będą się nudzić. W pobliżu Nimnicy jest wiele terenów do pieszych wędrówek. Góry Jawornickie są wstanie zaoferować wiele atrakcji bardziej wymagającym turystą. Region nadaje się również świetnie do różnego rodzaju wycieczek rowerowych.

 

Skałki Sulov

Są wspaniałym miejscem do uprawiania wspinaczki skałkowej. W Sulovie można ciekawie spędzić czas nie tylko na wspinaniu. W ramach pieszych wycieczek warto wybrać się zielonym szlakiem, by obejrzeć ruiny średniowiecznego zamku.

 

Wąwóz Manin

Bardzo ładny, otoczony strzelistymi skałami wąwóz, a dodatkową atrakcją takiej wycieczki może być obejrzenie największego okapu w Karpatach.

 

Warto się również wybrać do ruin Zamku Hricovsky.

 

Lednicke Rovne

Są oddalone 11 km na południe od uzdrowiska Nimnica. W mieście znajduje się słynna fabryka szkła oraz Słowiańskie Szklane Muzeum. Muzeum jest usytuowane w klasycznym dworku, który jest otoczony lasem.

 

Illava – Klobusice

Miasto jest oddalone o 24 km na południe od sanatorium Nimnica. Miasto słynie z dużej ilości dworków. W mieście znajduje się również muzeum handlu.

 

Hotele / Wczasy / Specjalne oferty